Registrácia domény

 

Chcete svoju firmu prezentovať cez internet no neviete ako začať? Najskôr si nájdite firmu, ktorá vám stránku vytvorí podľa vašich predstáv a primerane k vášmu rozpočtu. Ceny sú rôzne, firiem je veľa a oveľa viac je mladých študentov, ktorí si takýmto spôsobom privybrábajú a  preto stačí rozhodiť siete, vyžiadať si referencie, cenový a časový návrh  a určite si vyberiete.

Druhým no nemenej dôležitým krokom je výber vhodnej domény. Doména je meno, aké bude váš projekt niesť. Doména sa skladá z názvu domény a doménovej koncovky. Najčastejšie používajúcou doménovou koncovkou na Slovensku je .sk,  populárne sú aj .com, .net a pre Európu charakteristické aj .eu.  Ak sa však chcete od svojej konkurencie odlíšiť a myslíte si, že vaša značka bude natoľko silná, že si ju zapamätajú aj bez konvencii na .sk doméne môžete sa poobhliadnuť aj po exotických doménových koncovkách a vytvoriť tak názov, ktorý je výstižný a brandový.  Príkladom takejto domény môže byť  projekt silver.ag, ktorý aj vďaka dobre a výstižne vybranému doménovému menu kraľuje slovenským ale aj svetovým trhom so striebornými šperkmi.  

Aký by mal byť správny doménový názov? 

-          Výstižný

-          Krátky

-          Ľahko zapamätateľný a ľahko sa vyslovujúci

-          Najlepšie  jednoslovný, poprípade dvojslovný bez pomlčiek

-          Vyhýbajte sa častým gramatickým chybám, teda domén, u ktorých je sklon urobiť chybu v písaní. Ak však nemáte na výber zaregistrujte a poistite si aj chybné- preklepové domény.