Virtual server

 

Potreba vytvorenia miesta pre vašu novú webovú aplikáciu, či firemnú prezentáciu je jasná. Máte skvelý design, dobré logo, pútavé texty. Neviete sa dočkať,  kedy konečne uzrie svetlo internetového sveta. V prvom rade si však pre svoj portál, stránku, či akúkoľvek inú internetovú aplikáciu musíte vybrať správne, trefné a výstižné doménové meno. Takzvaná doména je značka, názov vašej stránky. Príkladom domény je stavebnecentrum.sk . Tento portál sa zaoberá stavbou domu a preto majiteľ tohto projektu zvolil takýto výstižný názov.  Niekedy to však s výberom nemusí byť vôbec ľahké. Predovšetkým, ak pracujete vo veľmi silnom konkurenčnom odvetví ako napríklad predaj elektroniky, parfumov a podobne.  Väčšina vašej konkurencie už dávno cez internet predáva svoje produkty a tak už majú vybratú aj doménu. Pri výbere doménového mena plat´, že kto si prvý doménu zaregistruje tomu patrí a nemáte akékoľvek právo na takúto doménu.

Ak ste si už svoju doménu vybrali je na čase zvoliť si poskytovateľa  webhostingových služieb. Webhosting je virtuálny priestor na internete.  Vaše dáta ukladáte na ftp server vášho hostingu a ak je hosting správne prepojený s doménou, vaše stránky sa konečne dostanú do sveta.

Mnohým stránkam, hlavne tým navštevovanejším portálom, ktoré si vyžadujú náročnejšie technické požiadavky je potrebné zabezpečiť také technické zázemie aké potrebujú, pretože nie je nič horšie ako keď je vaša stránka pomalá alebo funguje len sporadicky. Riešením pre takéto aplikácie je kúpa virtuálneho serveru. Virtuálny server je veľmi podobný webhostingu, no máte možnosť konkrétnej konfigurácii ram, cpu a priestoru na disku. Virtuálny server je prakticky rozložený klasický fyzický server na viac menších častí. Preto sa tento produkt nazýva virtual server.